Core Web Vitals Google – jak działa i co wiemy

Autor: 5 listopada 2020 Lipiec 16th, 2021 Pozycjonowanie Stron

Core Web Vitals jest algorytmem pozwalającym na określenie funkcjonalności strony internetowej dla użytkowników sieci. Pracuj nad tym by Twoja strona nie została zepchnięta z rankingu Google i tym samym nie zmniejszyła  swojej widoczności w wyszukiwarkach.  Firma Google ciągle umacnia  swoje algorytmy tak aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownikom danej strony. W 2021r na polski rynek mają wejść najnowsze algorytmy, więc dobrze jest już teraz się z nimi zapoznać.

Wskażnik Core Web Vitals mierzy prędkość ładowania, stabilność i interaktywność wizualną  strony.  Sukces swojej branży zapewni  Tobie odpowiednia strona internetowa wzmocniona o takie składniki jak właśnie Core Web Vitals. Dzięki niemu możesz mieć pewność że Twoja strona jest na tyle mocna że nie zginie zapomniana pośród wielu innych z tej samej branży.

LCP (Largest Contentful Paint) – mierzy czas ładowania treści graficznej, który nie powinien przekraczać 2,5 sekund.

First Input Delay (FID) – czas kiedy użytkownik klika w link aż do momentu reakcji wyszukiwarki.

To tylko nie liczne przykłady mierzenia doświadczeń użytkownikom sieci, ale jak ważne w codziennym życiu. Od nich bardzo dużo zależy. Wykorzystując takie współczynniki zwiększasz wydajność swojej strony, a także zapewniasz komfort użytkownikom sieci.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się co sądzą internauci o Twojej witrynie? Czy jest dostatecznie widoczna w wyszukiwarce? Pewnie nie, ale może warto się nad tym zastanowić. Da to szanse na naprawienie potencjalnych błędów i umocnienie swojej pozycji w danej branży.

A teraz przedstawiam pozostałe elementy, które mogą wpływać na jakość waszej strony

Bezpieczeństwo wyszukiwania – Google sprawdza bezpieczeństwo wejścia na daną stronę. Raport dotyczący bezpieczeństwa sprawdzisz w Search Console.

HTTPS -poprawne zabezpieczenie strony internetowej certyfikatem SSL.

Mobile Friendly –   dostosowanie strony internetowej do urządzeń mobilnych, które aktualnie generują ponad 60% całego ruchu.

 

Podane przykłady istotnie wpływają na jakość strony. Wraz z Core Web Vitals będą inaczej wpływać  na algorytmy Google. Dzięki takim działaniom mamy wpływ na odczucia użytkowników witryny  oraz na jakość danej strony.

Jeśli chcesz poznać nasze działania mające na celu systematyczne zwiększanie doświadczeń czy wrażeń na danych stronach wejdź na naszego bloga, tam znajdziesz odpowiedzi na każde swoje pytania.

Każdy z użytkowników sieci chce aby miał ja najlepszą interakcję z daną stroną, niestety nie zawsze jest to wykonalne. Trzeba skupić się nie tylko na treści która pojawia się na stronie, lecz również na tym jakie informacje chcemy przekazać do odbiorcy poprzez dodanie odpowiedniej grafiki . Duży wpływ na jakość strony ma szybkość w jakiej ładuje się szukana strona. Trzeba swoją witrynę dopracować tak aby szybkością ładowania nie odstawała od pozostałych w danej branży. Core Web Vitals oraz inne algorytmy przedstawione w moim artykule mogą bardzo pomóc w przygotowaniu waszej strony i odpowiednio jej pozycjonowaniu w Google.

DARMOWA ANALIZA

ODBIERZ DARMOWĄ KONSULTACJE SEO

Analiza techniczna strony internetowej

DOKŁADNA ANALIZA
KONKURENCJI

Analiza konkurencji

OPRACOWANIE SŁÓW
KLUCZOWYCH

Analiza konkurencji i strategia

DOBRANIE SKUTECZNYCH
ROZWIĄZAŃ

Czy wiesz, że tylko dobrze zbudowana strona internetowa pozwoli Ci pozyskiwać darmowych Klientów poprzez wyszukiwarkę Google? Zamów darmową wycenę i zobacz jakie rozwiązania będą najlepsze dla Twojej marki.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY