AMP- co to jest i komu jest potrzebne?

Autor: 7 grudnia 2020 Lipiec 16th, 2021 Pozycjonowanie Stron

AMP – Accelerated Mobile Pages – przyspiesza przeglądanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu zapewnia użytkownikom sieci lepszy komfort wyszukiwania danej witryny. AMP dopasuje treść strony do rozdzielczości czy wielkości ekranu. Na ten moment dla Google jest to najlepsze rozwiązanie ale jak wiemy w każdym momencie może się to zmienić. Dlatego jeśli chcesz by twoja strona internetowa była na topie pośród konkurencyjnych witryn zastanów się nad możliwościami, które daje AMP.

Pamiętaj jeśli zamierzasz właśnie stworzyć swoją pierwszą stronę internetową, możesz dołączyć do debaty o AMP. Poznasz wszystkie zalety działań AMP i będziesz mógł wybrać czy skorzystasz z możliwości AMP czy zostajesz przy najprostszej wersji witryny.

AMP integruje się z każdym możliwym produktem lub narzędziem Google. Jest jakby takim frameworkiem internetowym. AMP gwarantuje szybkość wyszukiwań w wyszukiwarkach, co ułatwia każdemu z nas znalezienie tego czego w tym momencie potrzebujemy. Jeżeli Twoja strona posiada AMP zwiększasz widoczność witryny oraz masz wpływ na doświadczenia użytkowników sieci.

Co należy wiedzieć o AMP?

AMP jest projektem, który dostarcza przyspieszenie treści przez wykorzystanie AMP HTML. Buduje strony internetowe, które nie zmieniają swych treści niezależnie od zachowania użytkownika. AMP HTML zapewnia dodawanie treści na stronę aby pasowały do urządzeń mobilnych. ATM powstał aby sprawniej można było dodawać artykuły prasowe o konkretnej tematyce na daną stronę i żeby można było jak najszybciej o nich się dowiedzieć. W odpowiedzi na potrzeby Facebooka czy Instant Articles powstał taki twór jak AMP. Może jesteś zdziwiony czy zaskoczony? Brzmi to poważnie ale uwierz, jest to doskonała forma poprawy szybkości wyszukiwań . Facebook oraz instant Articles hostują treści bezpośrednio z danej strony internetowej.

Technologia Instant Articles jest specyficzna. Wykorzystuje projekt AMP aby dopracować ramy open- source, które przeznaczone są do innych  przedsiębiorstw. Firmy takie mają na stronie treści dopasowane nie tylko do urządzeń stacjonarnych ale także np. do smartfonów czy tabletów. Z AMP HTML korzystają takie portale jak Twitter, Pinterest oraz Google Search. Jest to duże ułatwienie dla każdego wydawcy treści.

Używanie AMP

Pamiętaj że jeśli będziesz wdrażać AMP do swojej strony zachowaj również pierwszą wersję swej witryny, po to żebyś mógł znaleźć różnicę między nimi i sam się przekonał jak pomocne jest AMP. Kiedy znajdziesz się w gronie posiadaczy  Accelerated Mobile Pages (AMP) Twoja witryna będzie obsługiwana na urządzeniach mobilnych szybko, sprawnie ale przede wszystkim z dużą wydajnością.

Zalety korzystania z AMP

Zwiększona liczba konwersji– Czy lubisz czekać aż treści wybranej strony się wyświetlą? Za pewnie nie. Sam wiesz jakie to jest uciążliwe gdy chcesz coś szybko sprawdzić czy znaleźć w sieci. Dzięki AMP już nie będziesz musiał czekać kilka czy kilkanaście minut żeby się wszystkiego dowiedzieć. AMP zwiększa wydajność strony, dzięki czemu wszystko zajmie ci nie więcej niż kilka sekund.

Większa widoczność-Gdy prowadzisz serwis np. informacyjny, motoryzacyjny czy sklep internetowy ważne jest byś używał AMP. Google umieści twoją witrynę na specjalnej karuzeli przed organicznymi wynikami. Masz wtedy większy wpływ na odczucia użytkowników, a także zwiększasz swoje szansę na pozyskiwanie nowych klientów.

Specjalne oznaczenia-korzystając z przeglądarki Google możecie trafić na znak pioruna przy niektórych wyszukiwaniach. Co to oznacza? Wtedy możemy mieć pewność, że ta strona jest zweryfikowana i odpowiednio wydajna. Takie witryny są najczęściej odwiedzanie przez użytkowników sieci.

Przykłady zastosowań AMP

Każdy posiadacz strony wzbogaconej o AMP powinien posiadać również zwykłą wersje desktopową swojej witryny. Jeżeli twoja strona posiada AMP musisz pamiętać, aby ją linkować AMP HTML na każdej stronie wskazanej przez Google. Projekt AMP zakłada minimalizację używania kodu JavaScript, który spowalnia w dużej mierze funkcjonowanie strony internetowej. Witryny które posiadają AMP HTML ładują się o ponad 80% szybciej od swoich zwykłych odpowiedników.

Na pewno AMP bardzo się przydaje przy zwiększeniu szybkości ładowania się danej witryny. Jest także bardzo pomocne przy pozycjonowaniu stron internetowych. Accelerated Mobile Pages to narzędzie, które dla firmy Google jest gwarancją sukcesu i tak właśnie z roku na rok jest wzbogacany o nowe funkcje. Twoja strona wzbogacona o AMP zapewni twojej branży lepszą widoczność w wyszukiwarkach i pozwoli na osiągnięcie przewagi nad konkurencją.

Trzy moduły AMP

AMP Cache -narzędzie , które wykorzystuje pamięć podręczną wyszukiwarek stron www,

AMP JavaScript -biblioteki pozwalające skrócić czas ładowania stron,

AMP HTML -przetwarzanie treści strony w szybkim czasie bez wykorzystywania dużej ilości danych,

Podsumowanie

Czy twoja firma posiada stronę internetową? Czy jesteś zadowolony z szybkości z jaką się ładuje? Zapraszamy do kontaktu z naszą agencją zajmującą się projektem AMP. Pokażemy jak szybko i sprawnie ulepszyć twoją witrynę i dostosować ją do urządzeń mobilnych. Nie pozwól aby konkurencja Cię wyprzedziła. Działaj natychmiast.

DARMOWA ANALIZA

ODBIERZ DARMOWĄ KONSULTACJE SEO

Analiza techniczna strony internetowej

DOKŁADNA ANALIZA
KONKURENCJI

Analiza konkurencji

OPRACOWANIE SŁÓW
KLUCZOWYCH

Analiza konkurencji i strategia

DOBRANIE SKUTECZNYCH
ROZWIĄZAŃ

Czy wiesz, że tylko dobrze zbudowana strona internetowa pozwoli Ci pozyskiwać darmowych Klientów poprzez wyszukiwarkę Google? Zamów darmową wycenę i zobacz jakie rozwiązania będą najlepsze dla Twojej marki.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY